Máte citlivú pleť?

Naučte sa o ňu správne starať

Pokožka celého tela, ale predovšetkým tváre je akýmsi lakmusovým papierikom nášho stavu zažívania, práve prebiehajúcej ročnej doby, prítomnosti stresu v našom živote, hormonálnej nerovnováhy (napríklad aj v tehotenstve) a predovšetkým celkového životného štýlu, ktorý nás sprevádza.

Pleť môže tiež citlivo reagovať na kozmetiku, ktorú používame, preto je prírodná certifikovaná kozmetika tou najlepšou voľbou. Ak chceme zabrániť pocitu pnutia, svrbenia či pálenia, ak chceme eliminovať hrubnutie kože, ktoré súvisí s jej ochrannou funkciou, je dobré zvoliť zvláčňujúci, nedráždivý a extrémne jemný prípravok, ktorý zároveň pleť vyživí a dodá jej vlhkosť.

Ideálnym riešením pre všetky typy pleti je všeobecne ľahký mandľový olej v zložení produktu, ktorý sa veľmi dobre vstrebáva, pokožku nezamastí, vyživí a dôkladne ochráni. Takáto zložka prospeje každej pleti, pričom tá citlivá či precitlivená potrebuje navyše harmonizovať, ochrániť a nedráždiť. Rovnováhu, ochranu a zjemnenie dodá vašej pokožke práve mandľový olej, ktorý je obľúbenou zložkou zvláčňujúcich a hydratačných krémov aj pre tie najcitlivejšie z nás.

BIO mandľový olej Weleda

Pred niekoľkými rokmi Weleda otvorila svoj fair trade projekt získavania mandľového oleja z biologického poľnohospodárstva v spolupráci s družstvom Manan v Španielsku neďaleko Alicante.


Produkty telovej a pleťovej starostlivosti pre tú najcitlivejšiu pleť a prípravky detskej starostlivosti značky Weleda sú tak plné mandľového oleja zo sladkých mandlí pochádzajúcich z jednej z najväčších ekologických mandľovníkových plantáží v Európe..


Kooperativa Manan a Weleda májú spoločné ekologické, ekonomické aj sociálne ciele. Jedným zo zaujímavých bodov spolupráce je fakt, že všetkých cca 100 pestovateľov sa na 6000 hektárovej plantáži vzdalo umelého zavlažovania, a to pretože v Španielsku je voda vzácna a dlhodobé zavlažovanie navyše vedie k salinizácii pôdy, erózii a strate výnosnosti.


Z jedného hektára plantáže sa tak vďaka udržateľnému pestovaniu zozbiera len 500 kg mandlí, čo je asi jedna desatina z množstva, ktoré sa zozbiera na podobne rozľahlej plantáži intenzívne pestovaného mandľovníka v Kalifornii.

Mandle sa v kopcovitom teréne Alicante zberajú ručne pomocou siete.

Mandľový rad Weleda

pre citlivú pokožku